Sıkça Sorulan Sorular

Bilişimpos ürünleri hakkında merak edilen tüm soruları yanıtlarıyla birlikte bu sayfa da bulabilirsiniz.

Barkod Otomasyon Sistemi

Fiziksel ürünleri yönetmek büyük bir zorluktur. Bu nedenle nesneleri otomatik olarak tanımlayan, ilgili verileri toplayan, depolayan ve verileri doğrudan bilgisayar sistemlerine giren bir teknoloji yardımıyla yönetim kolaylaşır. Bu teknolojinin adı barkod sistemidir.
Barkod sistemi, bir ürün üzerinde yer alan barkodun okutulduğu zaman barkodda yer alan bilgilerin hızlı bir şekilde bilgisayara aktarılmasını sağlamaktadır. Barkodun üzerinde yer alan çizgilerin her biri bir koda sahip olduğundan dolayı barkod sistemi bunu kolay bir şekilde algılayabilmektedir.
Başvuru yapılması için “ticaret odası yada esnaf ve sanatkarlar odasına” kayıtlı olmak gerekmektedir. Firmalar ürün çeşitlerinin sayısına göre bir barkod numarası almaktadır. Barkod almak için, gerekli belgeleri tamamlamak ve sisteme giriş ücretini ödemek suretiyle TOBB’a başvuru yapılmalıdır.
Barkodlu satış programına, satışa sunulan tüm ürünler önceden tanımlanır. Barkodlu stok programı ile entegre edilmiş ise, stok programındaki tanımlamaları otomatik olarak algılar. Müşteri tarafından alınmak istenilen ürünün barkodu, barkod okuyucu ile okunur ve ürünün fiyat bilgisi ekranda çıkar.
Kaliteli hizmet noktası Bilişimpos Barkod Otomasyondan alınır.
Market otomasyon sistemi, stok takibi, kasa işlemleri, ürünlerin kontrol edilmesi, barkod numarası ile ürünlerin belirlenmesi, müşterilerin kasada beklememesi ve daha hızlı hizmet sunmak gibi işletmecilerin işini kolaylaştıran bir sistemdir.

Restoran & Cafe Otomasyon Çözümleri

Restaurant otomasyon sistemi, cafeterya, restoran, sosyal tesisler gibi alanlarda yapılan işlemlerin hızlandırılmasını ve müşteri memnuniyetinin en üst seviyede tutulmasını sağlayan donanımsal ve yazılımsal sistemdir. Teknoloji dünyasının işletmelere yönelik olarak sunduğu çözümlerden biri de otomasyon sistemleridir.

Restoran programları, cafe bar restoran sektöründe hizmet veren işletmelerin sipariş alımından itibaren mutfak, kasa ve ön muhasebe süreçlerinin tamamının yönetilmesini sağlayan donanım ve yazılımlardan oluşur.

Adisyon Nasıl Düzenlenir? Anlaşmalı matbaalarda ilgili mevzuat esaslarına uygun olarak basılır. Müşteriden sipariş alınırken iki kopya halinde düzenlenir ve bir tanesi müşterinin masasına bırakılırken diğeri işletmede kalır. Hizmetin tamamlanmasının ardından müşteri bu belgeye göre hesabı öder.

Restoran adisyon sistemi, genel olarak restorandaki işlemleri düzenleyen ve daha verimli ve düzenli yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Restoran yazılımı size en uygun adisyon yazılımını satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vergi Usul Kanunu hükümleri uyarınca bilanço ve işletme hesabı esasına göre defter tutan ve alkollü içki servisi yapan gece kulüpleri, diskotekler, barlar, pavyonlar, gazinolar, meyhaneler, lokantalar, kafeteryalar ve pastane gibi işletmeler adisyon kullanmak mecburiyetindedir.

Depo Otomasyon Sistemi

Depo otomasyon sistemi, depolarda mevcut stokların sayım, giriş ve çıkışları yapılan ürünler hakkındaki işlemlerin hiçbir karışıklık olmadan tamamlanmasını sağlayan bir yazılım ve donanım sistemidir.

Barkodlu El terminaliel bilgisayarlarına verilen genel addır. Kullanım amacı, el ile girilen verileri ya da barkod okuyucular tarafından gelen verileri depolayan, yorumlayıp işleyen, saha koşullarına uygun el bilgisayarıdır.

El Terminali programı, el terminalinin üzerindeki işletim sisteminden ve hazır gelen programlardan farklı olarak hazırlanan ve merkezdeki yazılımınıza el terminali ile girdiğiniz verileri aktarmaya yarayan ara programdır.

Araç Saha Satış Sistemi

Mobil satış, şirketlerin sahadaki plasiyerleri Android veya Windows El terminalleri aracılığıyla doğrudan iletişim kurması anlamına geliyor. Bu sistem, satış ve dağıtımın belirlenen ölçü ve kontrollerle uygulanmasını sağlar.

Android cihazlar üzerine kurulumu gerçekleştirilen Erp12 Mobil Satış uygulaması Android saha satış otomasyonu müşteri Analizi, Firmaların Yönetimi, Satış , TahsilatTakibi ve Raporlama gibi özellikleri ile saha satış süreçlerinizin belirli birdüzen içerisinde ilerlemesini sağlayacaktır.

Sıcak satış, ürün veya bir hizmetin saha içerisinde, birebir, anlık olarak satışa dönüşmesidir. Potansiyel müşteri olarak direk alım yapılması da bu duruma örnek verilebilmektedir. 

Soğuk satış, alıcı ve satıcı tarafları arasında yüz yüze, direkt görüşme sağlanmadan gerçekleşmektedir.

Çalışma Saatleri

Hızlı Teklif Al

Daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa Bize ulaşın