Barkod Otomasyon Sistemi

Mağaza ve Marketler perakende satış işleminin en yoğun olduğu ve barkod sistemine en çok ihtiyaç duyulan ticari yerlerdendir.
Bilişimpos marketlere özel barkod otomasyon sistemiyle en yoğun olan halk günlerinizde dahi sizlere kolayca satış ve stok takip olanağı sunmaktadır.

Bilgisayar bilgisi az olan birinin bile kolaylıkla öğrenebileceği market programı, günlük işlemlerinizde en büyük yardımcınız olacaktır.
Sistem, marketinizde bulunan tüm ürünlerin programa tanıtılıp etiketlenmesiyle başlamakta ve size birçok yönden avantajlar sağlamaktadır.

Barkod Sisteminde;

Raf, reyon ve grup takiplerinizi rahatça yapabilir, manav, kasap ve şarküteri reyonlarınızın stok işlemlerini güven içinde ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Fiyat değişikliklerinizi istediğiniz sıklıkta yapabilir, terazi ve yazarkasalarınıza kolay bir şekilde gönderim yaparak satışınıza devam edebilirsiniz.
El terminalleriyle hızlı bir şekilde sayım yapabilir, deponuzu sürekli kontrol altında tutabilirsiniz.
Birden fazla şubeli yerlerinizde tek nokta yönetimiyle her şubenizi ayrı ayrı yönetebilir ve birbirleriyle haberleşmesini sağlayabilirsiniz.
Deponuzdaki ürünler için optimal seviyeler belirleyerek minumum ve maximum değerler girebilir ve bu değerler arasında stok bulundurmak üzere programızı ayarlayabilirsiniz.
Siparişlerinizi sistem üzerinden takip edebilir, ürünlerin gelmesi halinde sipariş fişinizi otomatik olarak faturalaştırıp ürünlerin depoya girişini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Her kasiyeriniz için ayrı kullanıcı açarak yetki sınırlandırması yapabilir, yapılan işlemin hangi kullanıcı tarafından yapıldığını takip edebilirsiniz.
Detaylı raporlar sayesinde deponuzda bulunan, satılan, en çok hareket gören, hiç hareket görmeyen ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Karlılık analizleri yaparak satış karlılığınız ölçebilir, mevcut bulunan ürünlerinizin maliyet değerlendirmelerini hesaplayabilirsiniz.
Personel takibi yapabilir, banka, çek/senet, fatura gibi muhasebe işlemlerinizi de rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Barkod Nedir

Barkod; farklı kalınlıktaki dik çizgiler ve bu çizgilerin aralarında farklı kalınlıktaki boşluklardan oluşan, verinin hatasız bir biçimde barkod okuyucular vasıtası ile okunarak başka bir ortama aktarılması için kullanılan bir yöntemdir. Kısaca barkod: değişik kalınlıktaki çizgilerden ve bu çizgiler arasındaki boşluklardan oluşur.

Barkod, barkod okuyucu olarak adlandırılan optik okuyucular tarafından okunabilir, ayrıca yazılımlara taranabilir. Çevremizde her alanda kullanılabilen barkodlar, birçok alanda veri elde etmek, elde edilen verilere taramak, sonuçlandırmak için bilgisayar ortamına Otomatik Tanıma Veri Toplama (OT/VT) uygulamalarında hızlı veri girişi için kullanılır.

Barkod Kolaylıkları

Bilgisayara veri girişi barkod yöntemi geliştirilmeden önce elle yapılmaktaydı. Ancak bu yöntem zaman alıcı ve yorucu olduğu gibi, tuş kullanımıyla veriler girildiği için yanlış yapma olasılığı yüksekti.Barkod tüm bunların ortadan kalkması için geliştirilmiş bir yöntemdir. Barkod yöntemiyle veri girişine hız ve doğruluk kazandırılmıştır.